BT032QVME601

| Panel Model | BT032QVME601 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.2 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BT032QVME601 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 47.88×63.84 mm |
| Outline | 50.88×70.54 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Suggest S6D04H0 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE BT032QVME601.
BOE BT032QVME601 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BT032QVME601 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BT032QVME601 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BT032QVME601 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE BT032QVME601 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BT032QVME601 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BT032QVME601 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BT032QVME601 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BT032QVME601"
- BOE BT032QVME601
- BT032QVME601 datasheet
- BT032QVME601 image
- BT032QVME601 price
- BT032QVME601 distributor

