BT035HVME101

| Panel Model | BT035HVME101 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BT035HVME101 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 48.96×73.44 mm |
| Outline | 52.96×81.44 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/55/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Driver IC | Suggest ILI9481, ILI9482, R61581, FT1511 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE BT035HVME101.
BOE BT035HVME101 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BT035HVME101 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BT035HVME101 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BT035HVME101 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE BT035HVME101 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BT035HVME101 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BT035HVME101 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BT035HVME101 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BT035HVME101"
- BOE BT035HVME101
- BT035HVME101 datasheet
- BT035HVME101 image
- BT035HVME101 price
- BT035HVME101 distributor

