BT035HVME601

| Panel Model | BT035HVME601 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BT035HVME601 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 48.96×73.44 mm |
| Outline | 52.96×81.44 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | Suggest ILI9481, ILI9482, R61581, FT1511 |
| Input Voltage | 2.3/1.3V (Typ.)(Vsat/Vth) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE BT035HVME601.
BOE BT035HVME601 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BT035HVME601 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BT035HVME601 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BT035HVME601 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE BT035HVME601 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BT035HVME601 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BT035HVME601 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BT035HVME601 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BT035HVME601"
- BOE BT035HVME601
- BT035HVME601 datasheet
- BT035HVME601 image
- BT035HVME601 price
- BT035HVME601 distributor

