CLAA070VC05T

| Panel Model | CLAA070VC05T |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA070VC05T Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 165×104×6.3 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/40/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA070VC05T.
CPT CLAA070VC05T are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070VC05T pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070VC05T or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070VC05T distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA070VC05T are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070VC05T pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070VC05T or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070VC05T distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA070VC05T"
- CPT CLAA070VC05T
- CLAA070VC05T datasheet
- CLAA070VC05T image
- CLAA070VC05T price
- CLAA070VC05T distributor

