CLAF020FA01AA

| Panel Model | CLAF020FA01AA |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.0 inch, 176×220 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAF020FA01AA Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 31.68×39.6 mm |
| Outline | 35.48×48.68×1 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 58% |
| Response Time | 10/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/40/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | Suggest SPFD54216A |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAF020FA01AA.
CPT CLAF020FA01AA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAF020FA01AA pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAF020FA01AA or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAF020FA01AA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAF020FA01AA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAF020FA01AA pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAF020FA01AA or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAF020FA01AA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAF020FA01AA"
- CPT CLAF020FA01AA
- CLAF020FA01AA datasheet
- CLAF020FA01AA image
- CLAF020FA01AA price
- CLAF020FA01AA distributor

