COM43T4116VLC
| Panel Model | COM43T4116VLC |
|---|---|
| Panel Brand | CASIO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| COM43T4116VLC Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.86 mm |
| Outline | 105.5×67.2 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 150:1 (Min.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 40/60 (Min.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 10S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 71 pins |
| Input Voltage | 3.0/5.0V (Typ.)(VDD/AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CASIO COM43T4116VLC.
CASIO COM43T4116VLC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CASIO COM43T4116VLC pdf datasheet or detailed specifications of the CASIO COM43T4116VLC or other CASIO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CASIO COM43T4116VLC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CASIO COM43T4116VLC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CASIO COM43T4116VLC pdf datasheet or detailed specifications of the CASIO COM43T4116VLC or other CASIO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CASIO COM43T4116VLC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "COM43T4116VLC"
- CASIO COM43T4116VLC
- COM43T4116VLC datasheet
- COM43T4116VLC image
- COM43T4116VLC price
- COM43T4116VLC distributor

