COM35T3196DLC
| Panel Model | COM35T3196DLC |
|---|---|
| Panel Brand | CASIO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| COM35T3196DLC Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 70.32×52.74 mm |
| Outline | 76.9×63.9×3.38 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 450:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 40/60 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/35/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 67 pins |
| Input Voltage | 3.0V (Typ.)(ADD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CASIO COM35T3196DLC.
CASIO COM35T3196DLC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CASIO COM35T3196DLC pdf datasheet or detailed specifications of the CASIO COM35T3196DLC or other CASIO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CASIO COM35T3196DLC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CASIO COM35T3196DLC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CASIO COM35T3196DLC pdf datasheet or detailed specifications of the CASIO COM35T3196DLC or other CASIO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CASIO COM35T3196DLC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "COM35T3196DLC"
- CASIO COM35T3196DLC
- COM35T3196DLC datasheet
- COM35T3196DLC image
- COM35T3196DLC price
- COM35T3196DLC distributor

