CT025TN01

| Panel Model | CT025TN01 |
|---|---|
| Panel Brand | INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CT025TN01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 49.92×37.44 mm |
| Outline | 56.4×49.12×2.85 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/55/15 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 39 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Typ.)(VDDI/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of INNOLUX CT025TN01.
INNOLUX CT025TN01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX CT025TN01 pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX CT025TN01 or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX CT025TN01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
INNOLUX CT025TN01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX CT025TN01 pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX CT025TN01 or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX CT025TN01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CT025TN01"
- INNOLUX CT025TN01
- CT025TN01 datasheet
- CT025TN01 image
- CT025TN01 price
- CT025TN01 distributor
