LS044Q7DH01

| Panel Model | LS044Q7DH01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CG-Silicon ,4.4 inch, 320×240 |
| Panel Type | CG-Silicon |
| LS044Q7DH01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally White, Transflective |
| Active Area | 89.6×67.2 mm |
| Outline | 94.8×75.2 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 18:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | Monochrome (1-bit) |
| Response Time | 10/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | No B/L |
| Signal Interface | SPI , 10 pins |
| Input Voltage | 5.0/5.0V (VDD/VDDA) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LS044Q7DH01.
SHARP LS044Q7DH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS044Q7DH01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS044Q7DH01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS044Q7DH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LS044Q7DH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LS044Q7DH01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LS044Q7DH01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LS044Q7DH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LS044Q7DH01"
- SHARP LS044Q7DH01
- LS044Q7DH01 datasheet
- LS044Q7DH01 image
- LS044Q7DH01 price
- LS044Q7DH01 distributor

