DLC0570FDG
| Panel Model | DLC0570FDG |
|---|---|
| Panel Brand | DLC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| DLC0570FDG Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 115.2×86.4 mm |
| Outline | 144×104.6 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/70/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 33 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of DLC DLC0570FDG.
DLC DLC0570FDG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0570FDG pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0570FDG or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0570FDG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
DLC DLC0570FDG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0570FDG pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0570FDG or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0570FDG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DLC0570FDG"
- DLC DLC0570FDG
- DLC0570FDG datasheet
- DLC0570FDG image
- DLC0570FDG price
- DLC0570FDG distributor
