ELW0801AA

| Panel Model | ELW0801AA |
|---|---|
| Panel Brand | Futaba |
| Descrition | PM-OLED ,0.77 inch, 96×39 |
| Panel Type | PM-OLED |
| ELW0801AA Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 18.02×7.3 mm |
| Outline | 22×11.83×1.06 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 10000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | Mono(White) (1-bit) |
| Viewing Angle | |
| Driver IC | COG Built-in LD7032 |
| Signal Interface | SPI , 12 pins |
| Input Voltage | 1.8/15.5V (Typ.)(VDD/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Futaba ELW0801AA.
Futaba ELW0801AA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Futaba ELW0801AA pdf datasheet or detailed specifications of the Futaba ELW0801AA or other Futaba LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Futaba ELW0801AA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Futaba ELW0801AA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Futaba ELW0801AA pdf datasheet or detailed specifications of the Futaba ELW0801AA or other Futaba LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Futaba ELW0801AA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ELW0801AA"
- Futaba ELW0801AA
- ELW0801AA datasheet
- ELW0801AA image
- ELW0801AA price
- ELW0801AA distributor

