ELW2701AA

| Panel Model | ELW2701AA |
|---|---|
| Panel Brand | Futaba |
| Descrition | PM-OLED ,2.7 inch, 176×52 |
| Panel Type | PM-OLED |
| ELW2701AA Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 65.794×19.676 mm |
| Outline | 75.8×31.44×2.16 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | Grayscale(W) (4-bit) |
| Viewing Angle | |
| Driver IC | COG Built-in BU20059CH-3BW |
| Signal Interface | SPI , 18 pins |
| Input Voltage | 3.3/16.0V (Typ.)(VDD/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Futaba ELW2701AA.
Futaba ELW2701AA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Futaba ELW2701AA pdf datasheet or detailed specifications of the Futaba ELW2701AA or other Futaba LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Futaba ELW2701AA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Futaba ELW2701AA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Futaba ELW2701AA pdf datasheet or detailed specifications of the Futaba ELW2701AA or other Futaba LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Futaba ELW2701AA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ELW2701AA"
- Futaba ELW2701AA
- ELW2701AA datasheet
- ELW2701AA image
- ELW2701AA price
- ELW2701AA distributor

