EPW1802AA

| Panel Model | EPW1802AA |
|---|---|
| Panel Brand | Futaba |
| Descrition | PM-OLED ,1.8 inch, 160×32 |
| Panel Type | PM-OLED |
| EPW1802AA Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 45.096×9 mm |
| Outline | 55.3×14.94×0.246 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 10000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | Grayscale(W) (4-bit) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 100Hz |
| Driver IC | Built-in SSD1362 |
| Signal Interface | SPI , 13 pins |
| Input Voltage | 1.8/12.0V (Typ.)(VCI/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Futaba EPW1802AA.
Futaba EPW1802AA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Futaba EPW1802AA pdf datasheet or detailed specifications of the Futaba EPW1802AA or other Futaba LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Futaba EPW1802AA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Futaba EPW1802AA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Futaba EPW1802AA pdf datasheet or detailed specifications of the Futaba EPW1802AA or other Futaba LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Futaba EPW1802AA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "EPW1802AA"
- Futaba EPW1802AA
- EPW1802AA datasheet
- EPW1802AA image
- EPW1802AA price
- EPW1802AA distributor
