EW074BT011

| Panel Model | EW074BT011 |
|---|---|
| Panel Brand | PDI |
| Descrition | EPD ,7.4 inch, 480×800 |
| Panel Type | EPD |
| EW074BT011 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 96.96×161.6 mm |
| Outline | 111×169×1.4 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 10:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | Monochrome (1-bit) |
| Viewing Angle | |
| Signal Interface | Parallel Data (8-bit) , 80 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PDI EW074BT011.
PDI EW074BT011 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PDI EW074BT011 pdf datasheet or detailed specifications of the PDI EW074BT011 or other PDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PDI EW074BT011 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PDI EW074BT011 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PDI EW074BT011 pdf datasheet or detailed specifications of the PDI EW074BT011 or other PDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PDI EW074BT011 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "EW074BT011"
- PDI EW074BT011
- EW074BT011 datasheet
- EW074BT011 image
- EW074BT011 price
- EW074BT011 distributor
