EW32F10BCW

| Panel Model | EW32F10BCW |
|---|---|
| Panel Brand | EDT |
| Descrition | STN-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | STN-LCD |
| EW32F10BCW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Blue mode (Negative), Transmissive |
| Active Area | 115.17×86.37 mm |
| Outline | 167.1×109×11 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 10:1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 228/191 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40 (Typ.)(CR≥2, Φ2-Φ1) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel Data (4-bit) , 14 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of EDT EW32F10BCW.
EDT EW32F10BCW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT EW32F10BCW pdf datasheet or detailed specifications of the EDT EW32F10BCW or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT EW32F10BCW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
EDT EW32F10BCW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT EW32F10BCW pdf datasheet or detailed specifications of the EDT EW32F10BCW or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT EW32F10BCW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "EW32F10BCW"
- EDT EW32F10BCW
- EW32F10BCW datasheet
- EW32F10BCW image
- EW32F10BCW price
- EW32F10BCW distributor
