LMG7401PLBC

| Panel Model | LMG7401PLBC |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | STN-LCD ,5.1 inch, 240×128 |
| Panel Type | STN-LCD |
| LMG7401PLBC Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Blue mode |
| Active Area | 119.97×63.97 mm |
| Outline | 159.4×101×11 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 18 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 160/110 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40 (Typ.)(CR≥2, Φ2-Φ1) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | 8-bit parallel , 20 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI LMG7401PLBC.
HITACHI LMG7401PLBC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI LMG7401PLBC pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI LMG7401PLBC or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI LMG7401PLBC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI LMG7401PLBC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI LMG7401PLBC pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI LMG7401PLBC or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI LMG7401PLBC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMG7401PLBC"
- HITACHI LMG7401PLBC
- LMG7401PLBC datasheet
- LMG7401PLBC image
- LMG7401PLBC price
- LMG7401PLBC distributor

