HE080IA-01E

| Panel Model | HE080IA-01E |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HE080IA-01E Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 162.048×121.536 mm |
| Outline | 171.12×132.62 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 40 pins |
| Input Voltage | 1.85/10.0/18.9/-7.8V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX HE080IA-01E.
CHIMEI INNOLUX HE080IA-01E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX HE080IA-01E pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX HE080IA-01E or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX HE080IA-01E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX HE080IA-01E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX HE080IA-01E pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX HE080IA-01E or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX HE080IA-01E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HE080IA-01E"
- CHIMEI INNOLUX HE080IA-01E
- HE080IA-01E datasheet
- HE080IA-01E image
- HE080IA-01E price
- HE080IA-01E distributor

