HLM7259-0100100

| Panel Model | HLM7259-0100100 |
|---|---|
| Panel Brand | Hosiden |
| Descrition | FSTN-LCD ,4.4 inch, 240×64 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| HLM7259-0100100 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Black/White (Negative), Transmissive |
| Active Area | 107.97×28.77 mm |
| Outline | 157×57 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 30:1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 120/100 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 70Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel Data (4-bit) , 13 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Hosiden HLM7259-0100100.
Hosiden HLM7259-0100100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Hosiden HLM7259-0100100 pdf datasheet or detailed specifications of the Hosiden HLM7259-0100100 or other Hosiden LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Hosiden HLM7259-0100100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Hosiden HLM7259-0100100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Hosiden HLM7259-0100100 pdf datasheet or detailed specifications of the Hosiden HLM7259-0100100 or other Hosiden LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Hosiden HLM7259-0100100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HLM7259-0100100"
- Hosiden HLM7259-0100100
- HLM7259-0100100 datasheet
- HLM7259-0100100 image
- HLM7259-0100100 price
- HLM7259-0100100 distributor

