IAXG01

| Panel Model | IAXG01 |
|---|---|
| Panel Brand | IDTech |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,12.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| IAXG01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 245.76×184.32 mm |
| Outline | 261×198 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 30/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/15/30 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of IDTech IAXG01.
IDTech IAXG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IDTech IAXG01 pdf datasheet or detailed specifications of the IDTech IAXG01 or other IDTech LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IDTech IAXG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
IDTech IAXG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IDTech IAXG01 pdf datasheet or detailed specifications of the IDTech IAXG01 or other IDTech LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IDTech IAXG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "IAXG01"
- IDTech IAXG01
- IAXG01 datasheet
- IAXG01 image
- IAXG01 price
- IAXG01 distributor

