ITSX68C
| Panel Model | ITSX68C |
|---|---|
| Panel Brand | IBM |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,14.1 inch, 1400×1050 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| ITSX68C Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 285.6×214.2 mm |
| Outline | 299×226.5×6.1 mm |
| Shape Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 30/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/15/30 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of IBM ITSX68C.
IBM ITSX68C are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IBM ITSX68C pdf datasheet or detailed specifications of the IBM ITSX68C or other IBM LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IBM ITSX68C distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
IBM ITSX68C are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IBM ITSX68C pdf datasheet or detailed specifications of the IBM ITSX68C or other IBM LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IBM ITSX68C distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ITSX68C"
- IBM ITSX68C
- ITSX68C datasheet
- ITSX68C image
- ITSX68C price
- ITSX68C distributor

