ITSX95

| Panel Model | ITSX95 |
|---|---|
| Panel Brand | IDTech |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.0 inch, 1400×1050 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| ITSX95 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 304.5×228.375 mm |
| Outline | 317.3×242×6.3 mm |
| Shape Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 30/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/15/30 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of IDTech ITSX95.
IDTech ITSX95 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IDTech ITSX95 pdf datasheet or detailed specifications of the IDTech ITSX95 or other IDTech LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IDTech ITSX95 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
IDTech ITSX95 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IDTech ITSX95 pdf datasheet or detailed specifications of the IDTech ITSX95 or other IDTech LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IDTech ITSX95 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ITSX95"
- IDTech ITSX95
- ITSX95 datasheet
- ITSX95 image
- ITSX95 price
- ITSX95 distributor

