K3240H-FR

| Panel Model | K3240H-FR |
|---|---|
| Panel Brand | CITIZEN |
| Descrition | CSTN-LCD ,3.8 inch, 320×240 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| K3240H-FR Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Reflective |
| Active Area | 76.79×57.59 mm |
| Outline | 91×72 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 12.5:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 70Hz |
| Lamp Type | No B/L |
| Signal Interface | Parallel Data (8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CITIZEN K3240H-FR.
CITIZEN K3240H-FR are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CITIZEN K3240H-FR pdf datasheet or detailed specifications of the CITIZEN K3240H-FR or other CITIZEN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CITIZEN K3240H-FR distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CITIZEN K3240H-FR are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CITIZEN K3240H-FR pdf datasheet or detailed specifications of the CITIZEN K3240H-FR or other CITIZEN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CITIZEN K3240H-FR distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "K3240H-FR"
- CITIZEN K3240H-FR
- K3240H-FR datasheet
- K3240H-FR image
- K3240H-FR price
- K3240H-FR distributor

