K3244H-FF

| Panel Model | K3244H-FF |
|---|---|
| Panel Brand | CITIZEN |
| Descrition | CSTN-LCD ,3.8 inch, 320×240 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| K3244H-FF Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 76.79×57.59 mm |
| Outline | 95.5×77.4 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 18:1 (Typ.) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | 370/220 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 35/35/30/40 (Typ.)(CR≥1.5) (L/R/U/D) |
| Frequency | 70Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel Data (8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CITIZEN K3244H-FF.
CITIZEN K3244H-FF are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CITIZEN K3244H-FF pdf datasheet or detailed specifications of the CITIZEN K3244H-FF or other CITIZEN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CITIZEN K3244H-FF distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CITIZEN K3244H-FF are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CITIZEN K3244H-FF pdf datasheet or detailed specifications of the CITIZEN K3244H-FF or other CITIZEN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CITIZEN K3244H-FF distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "K3244H-FF"
- CITIZEN K3244H-FF
- K3244H-FF datasheet
- K3244H-FF image
- K3244H-FF price
- K3244H-FF distributor

