LD420WUB-SAA2

| Panel Model | LD420WUB-SAA2 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,42 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LD420WUB-SAA2 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | S-IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 930.25×523.25 mm |
| Outline | 956.4×549.4×54.5 mm , Videowall Seam 26.2 mm |
| Surface | Hard coating (3H), Reflection 2.0% (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M/1.06B (8-bit / 8-bit + Dithering) |
| Response Time | 9 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8/10-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LD420WUB-SAA2.
LG Display LD420WUB-SAA2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LD420WUB-SAA2 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LD420WUB-SAA2 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LD420WUB-SAA2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LD420WUB-SAA2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LD420WUB-SAA2 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LD420WUB-SAA2 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LD420WUB-SAA2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LD420WUB-SAA2"
- LG Display LD420WUB-SAA2
- LD420WUB-SAA2 datasheet
- LD420WUB-SAA2 image
- LD420WUB-SAA2 price
- LD420WUB-SAA2 distributor

