COM65T6111KSC

| Panel Model | COM65T6111KSC |
|---|---|
| Panel Brand | ORTUSTECH |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.5 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| COM65T6111KSC Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 132.48×99.36 mm |
| Outline | 152×117 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 40/60 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 45 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ORTUSTECH COM65T6111KSC.
ORTUSTECH COM65T6111KSC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ORTUSTECH COM65T6111KSC pdf datasheet or detailed specifications of the ORTUSTECH COM65T6111KSC or other ORTUSTECH LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ORTUSTECH COM65T6111KSC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ORTUSTECH COM65T6111KSC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ORTUSTECH COM65T6111KSC pdf datasheet or detailed specifications of the ORTUSTECH COM65T6111KSC or other ORTUSTECH LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ORTUSTECH COM65T6111KSC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "COM65T6111KSC"
- ORTUSTECH COM65T6111KSC
- COM65T6111KSC datasheet
- COM65T6111KSC image
- COM65T6111KSC price
- COM65T6111KSC distributor

