PM062WY1
| Panel Model | PM062WY1 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.2 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PM062WY1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 137.4×77.28 mm |
| Outline | 155.2×88.2×5.2 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) |
| Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S8P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/10.0/22.7/7.4V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PM062WY1.
PVI PM062WY1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM062WY1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM062WY1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM062WY1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PM062WY1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM062WY1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM062WY1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM062WY1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PM062WY1"
- PVI PM062WY1
- PM062WY1 datasheet
- PM062WY1 image
- PM062WY1 price
- PM062WY1 distributor

