LK370T3LZ63

| Panel Model | LK370T3LZ63 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LK370T3LZ63 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 819.6×460.8 mm |
| Outline | 877×514.6 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 6 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 16 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 37 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LK370T3LZ63.
SHARP LK370T3LZ63 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK370T3LZ63 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK370T3LZ63 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK370T3LZ63 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LK370T3LZ63 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK370T3LZ63 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK370T3LZ63 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK370T3LZ63 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LK370T3LZ63"
- SHARP LK370T3LZ63
- LK370T3LZ63 datasheet
- LK370T3LZ63 image
- LK370T3LZ63 price
- LK370T3LZ63 distributor

