LK460D3LA28

| Panel Model | LK460D3LA28 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,46 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LK460D3LA28 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1018.08×572.67 mm |
| Outline | 1083×624.7 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 8%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 3000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 6 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 18 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LK460D3LA28.
SHARP LK460D3LA28 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK460D3LA28 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK460D3LA28 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK460D3LA28 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LK460D3LA28 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK460D3LA28 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK460D3LA28 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK460D3LA28 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LK460D3LA28"
- SHARP LK460D3LA28
- LK460D3LA28 datasheet
- LK460D3LA28 image
- LK460D3LA28 price
- LK460D3LA28 distributor

