LK460D3LZ18

| Panel Model | LK460D3LZ18 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,46 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LK460D3LZ18 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1018.08×572.67 mm |
| Outline | 1083×627 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 1500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 6 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 22 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 58 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LK460D3LZ18.
SHARP LK460D3LZ18 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK460D3LZ18 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK460D3LZ18 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK460D3LZ18 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LK460D3LZ18 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK460D3LZ18 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK460D3LZ18 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK460D3LZ18 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LK460D3LZ18"
- SHARP LK460D3LZ18
- LK460D3LZ18 datasheet
- LK460D3LZ18 image
- LK460D3LZ18 price
- LK460D3LZ18 distributor

