LM8V302

| Panel Model | LM8V302 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | CSTN-LCD ,7.7 inch, 640×480 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| LM8V302 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 157.42×118.06 mm |
| Outline | 197×142.5 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 50:1 (Typ.) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | 270/80 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/50/30 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 120Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel Data (8-bit) , 29 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LM8V302.
SHARP LM8V302 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LM8V302 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LM8V302 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LM8V302 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LM8V302 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LM8V302 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LM8V302 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LM8V302 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LM8V302"
- SHARP LM8V302
- LM8V302 datasheet
- LM8V302 image
- LM8V302 price
- LM8V302 distributor
