LMS241GF10

| Panel Model | LMS241GF10 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS241GF10 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, TMR |
| Active Area | 36.72×48.96 mm |
| Outline | 42.6×59.3×2.35 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 55% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/55/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 4S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MDDI (1 data lane) , 23 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(IOVDD/DVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LMS241GF10.
SAMSUNG LMS241GF10 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS241GF10 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS241GF10 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS241GF10 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LMS241GF10 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS241GF10 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS241GF10 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS241GF10 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS241GF10"
- SAMSUNG LMS241GF10
- LMS241GF10 datasheet
- LMS241GF10 image
- LMS241GF10 price
- LMS241GF10 distributor

