LMS700JF04-0
| Panel Model | LMS700JF04-0 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG SMD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS700JF04-0 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | mPVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Outline | 164.95×101.75×4.82 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.2M (6-bit + FRC) , CIE1931 70% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 70Hz |
| Lamp Type | 8S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG SMD LMS700JF04-0.
SAMSUNG SMD LMS700JF04-0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG SMD LMS700JF04-0 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG SMD LMS700JF04-0 or other SAMSUNG SMD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG SMD LMS700JF04-0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG SMD LMS700JF04-0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG SMD LMS700JF04-0 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG SMD LMS700JF04-0 or other SAMSUNG SMD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG SMD LMS700JF04-0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS700JF04-0"
- SAMSUNG SMD LMS700JF04-0
- LMS700JF04-0 datasheet
- LMS700JF04-0 image
- LMS700JF04-0 price
- LMS700JF04-0 distributor
