PN-MG605

| Panel Model | PN-MG605 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,60 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PN-MG605 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1328.78×747.072 mm |
| Outline | 1335.9×754.2×104.2 mm , Videowall Seam 7.1 mm |
| Surface | Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 2400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 6 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 46 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP PN-MG605.
SHARP PN-MG605 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP PN-MG605 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP PN-MG605 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP PN-MG605 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP PN-MG605 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP PN-MG605 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP PN-MG605 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP PN-MG605 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PN-MG605"
- SHARP PN-MG605
- PN-MG605 datasheet
- PN-MG605 image
- PN-MG605 price
- PN-MG605 distributor

