CLAB101NC05

| Panel Model | CLAB101NC05 |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,10.1 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAB101NC05 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 222.72×125.28 mm |
| Outline | 230×134.3 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 40/40/15/30 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAB101NC05.
CPT CLAB101NC05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAB101NC05 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAB101NC05 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAB101NC05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAB101NC05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAB101NC05 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAB101NC05 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAB101NC05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAB101NC05"
- CPT CLAB101NC05
- CLAB101NC05 datasheet
- CLAB101NC05 image
- CLAB101NC05 price
- CLAB101NC05 distributor

