LQ056WA019
| Panel Model | LQ056WA019 |
|---|---|
| Panel Brand | CHILIN |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.6 inch, 320×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ056WA019 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 113.28×84.708 mm |
| Outline | 126.5×100 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%) |
| Contrast Ratio | 200:1 (Min.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/10/30 (Max.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 26 pins |
| Input Voltage | 5..0/5.0/15.0/-10.0V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHILIN LQ056WA019.
CHILIN LQ056WA019 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHILIN LQ056WA019 pdf datasheet or detailed specifications of the CHILIN LQ056WA019 or other CHILIN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHILIN LQ056WA019 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHILIN LQ056WA019 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHILIN LQ056WA019 pdf datasheet or detailed specifications of the CHILIN LQ056WA019 or other CHILIN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHILIN LQ056WA019 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ056WA019"
- CHILIN LQ056WA019
- LQ056WA019 datasheet
- LQ056WA019 image
- LQ056WA019 price
- LQ056WA019 distributor

