LW700AT90030
| Panel Model | LW700AT90030 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LW700AT90030 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 165×104.44×5.5 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 5/11 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S9P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/12.0/18.0/-7.0 (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LW700AT90030.
ChiHsin LW700AT90030 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW700AT90030 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW700AT90030 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW700AT90030 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LW700AT90030 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW700AT90030 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW700AT90030 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW700AT90030 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LW700AT90030"
- ChiHsin LW700AT90030
- LW700AT90030 datasheet
- LW700AT90030 image
- LW700AT90030 price
- LW700AT90030 distributor

