LQ035WC111
| Panel Model | LQ035WC111 |
|---|---|
| Panel Brand | CHILIN |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ035WC111 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Outline | 76.9×63.9×3.6 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/10/30 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit), CCIR656 , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VCC/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHILIN LQ035WC111.
CHILIN LQ035WC111 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHILIN LQ035WC111 pdf datasheet or detailed specifications of the CHILIN LQ035WC111 or other CHILIN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHILIN LQ035WC111 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHILIN LQ035WC111 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHILIN LQ035WC111 pdf datasheet or detailed specifications of the CHILIN LQ035WC111 or other CHILIN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHILIN LQ035WC111 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ035WC111"
- CHILIN LQ035WC111
- LQ035WC111 datasheet
- LQ035WC111 image
- LQ035WC111 price
- LQ035WC111 distributor

