LQ64SP1

| Panel Model | LQ64SP1 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.4 inch, 800×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ64SP1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 129.6×97.2 mm |
| Outline | 175×126.5 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 100:1 (Min.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 20/40 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | |
| Lamp Type | No B/L Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ64SP1.
SHARP LQ64SP1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ64SP1 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ64SP1 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ64SP1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ64SP1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ64SP1 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ64SP1 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ64SP1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ64SP1"
- SHARP LQ64SP1
- LQ64SP1 datasheet
- LQ64SP1 image
- LQ64SP1 price
- LQ64SP1 distributor

