LQ695D3LA01

| Panel Model | LQ695D3LA01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,70 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ695D3LA01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 865.62×1538.88 mm |
| Outline | 928.4×1576.8 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 6/4 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (4 ch, 10-bit) , 92 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ695D3LA01.
SHARP LQ695D3LA01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ695D3LA01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ695D3LA01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ695D3LA01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ695D3LA01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ695D3LA01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ695D3LA01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ695D3LA01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ695D3LA01"
- SHARP LQ695D3LA01
- LQ695D3LA01 datasheet
- LQ695D3LA01 image
- LQ695D3LA01 price
- LQ695D3LA01 distributor

