LTM10C348U

| Panel Model | LTM10C348U |
|---|---|
| Panel Brand | TOSHIBA |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,10.4 inch, 800×600 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LTM10C348U Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 211.2×158.4 mm |
| Outline | 238.6×173.2 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 50/50 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 30/30/10/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 14 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TOSHIBA LTM10C348U.
TOSHIBA LTM10C348U are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM10C348U pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM10C348U or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM10C348U distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TOSHIBA LTM10C348U are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM10C348U pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM10C348U or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM10C348U distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTM10C348U"
- TOSHIBA LTM10C348U
- LTM10C348U datasheet
- LTM10C348U image
- LTM10C348U price
- LTM10C348U distributor

