LTP500WV-F01

| Panel Model | LTP500WV-F01 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,5.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LTP500WV-F01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Transmissive |
| Active Area | 109.2×65.52 mm |
| Outline | 122.4×79×5.08 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/30/15 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 6S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/-8.7/5/17/-12V (Typ.)(VDD/VCC/AVDD/VON/VOFF) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTP500WV-F01.
SAMSUNG LTP500WV-F01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTP500WV-F01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTP500WV-F01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTP500WV-F01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTP500WV-F01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTP500WV-F01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTP500WV-F01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTP500WV-F01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTP500WV-F01"
- SAMSUNG LTP500WV-F01
- LTP500WV-F01 datasheet
- LTP500WV-F01 image
- LTP500WV-F01 price
- LTP500WV-F01 distributor

