LTP500WV-B04

| Panel Model | LTP500WV-B04 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,5.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LTP500WV-B04 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 109.2×65.52 mm |
| Outline | 117×75.9×1.68 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 80:1 (Typ.)(Transmissive) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 20/20/30/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 65 pins |
| Input Voltage | 3.3/4.85V (Typ.)(DVDD/AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTP500WV-B04.
SAMSUNG LTP500WV-B04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTP500WV-B04 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTP500WV-B04 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTP500WV-B04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTP500WV-B04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTP500WV-B04 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTP500WV-B04 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTP500WV-B04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTP500WV-B04"
- SAMSUNG LTP500WV-B04
- LTP500WV-B04 datasheet
- LTP500WV-B04 image
- LTP500WV-B04 price
- LTP500WV-B04 distributor

