PA035XS3
| Panel Model | PA035XS3 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PA035XS3 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 71.6×52.65 mm |
| Outline | 83.7×68.6×6.9 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 28 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/5.0/15.0/-11.0V (Typ.)(VCC/VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PA035XS3.
PVI PA035XS3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA035XS3 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA035XS3 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA035XS3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PA035XS3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA035XS3 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA035XS3 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA035XS3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PA035XS3"
- PVI PA035XS3
- PA035XS3 datasheet
- PA035XS3 image
- PA035XS3 price
- PA035XS3 distributor

