PA035XSK
| Panel Model | PA035XSK |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PA035XSK Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 72×50.544 mm |
| Outline | 80×57.9 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 28 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/5.0/17.0/-12.0V (Typ.)(VCC/VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PA035XSK.
PVI PA035XSK are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA035XSK pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA035XSK or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA035XSK distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PA035XSK are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA035XSK pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA035XSK or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA035XSK distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PA035XSK"
- PVI PA035XSK
- PA035XSK datasheet
- PA035XSK image
- PA035XSK price
- PA035XSK distributor

