PA035XS7
| Panel Model | PA035XS7 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PA035XS7 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 71.6×52.65 mm |
| Outline | 83×62.2×2.8 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | No B/L |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 28 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/5.0/17.0/-12.0V (Typ.)(VCC/VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PA035XS7.
PVI PA035XS7 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA035XS7 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA035XS7 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA035XS7 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PA035XS7 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA035XS7 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA035XS7 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA035XS7 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PA035XS7"
- PVI PA035XS7
- PA035XS7 datasheet
- PA035XS7 image
- PA035XS7 price
- PA035XS7 distributor

