PA035XSA
| Panel Model | PA035XSA |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PA035XSA Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 71.6×52.65 mm |
| Outline | 83.7×68.6×6.9 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 28 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/5.0/17.0/-12.0V (Typ.)(VCC/VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PA035XSA.
PVI PA035XSA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA035XSA pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA035XSA or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA035XSA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PA035XSA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA035XSA pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA035XSA or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA035XSA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PA035XSA"
- PVI PA035XSA
- PA035XSA datasheet
- PA035XSA image
- PA035XSA price
- PA035XSA distributor

