PD080SX1
| Panel Model | PD080SX1 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PD080SX1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 162×121.5 mm |
| Outline | 200×152×10.8 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 420:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/35/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TTL/RSDS (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/7.7/15.5/-5.5V (Typ.)(VCC/VDD1/VDD2/VGG/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PD080SX1.
PVI PD080SX1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PD080SX1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PD080SX1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PD080SX1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PD080SX1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PD080SX1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PD080SX1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PD080SX1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PD080SX1"
- PVI PD080SX1
- PD080SX1 datasheet
- PD080SX1 image
- PD080SX1 price
- PD080SX1 distributor

