PD080SX3
| Panel Model | PD080SX3 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PD080SX3 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 162×121.5 mm |
| Outline | 183×141×6.6 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S9P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/7.7/15.5/-6.5V (Typ.)(VCC/AVDD/VGG/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PD080SX3.
PVI PD080SX3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PD080SX3 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PD080SX3 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PD080SX3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PD080SX3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PD080SX3 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PD080SX3 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PD080SX3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PD080SX3"
- PVI PD080SX3
- PD080SX3 datasheet
- PD080SX3 image
- PD080SX3 price
- PD080SX3 distributor

