PM070WT1
| Panel Model | PM070WT1 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PM070WT1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 166.3×105.3×11 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PM070WT1.
PVI PM070WT1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM070WT1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM070WT1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM070WT1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PM070WT1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM070WT1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM070WT1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM070WT1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PM070WT1"
- PVI PM070WT1
- PM070WT1 datasheet
- PM070WT1 image
- PM070WT1 price
- PM070WT1 distributor

