PM100WX6
| Panel Model | PM100WX6 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,10.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PM100WX6 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 216×129.6 mm |
| Outline | 232×144.3×6.5 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/55/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/9.6/17.0/-8.0V (Typ.)(VCC/VDD1/VDD2/VGH/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PM100WX6.
PVI PM100WX6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM100WX6 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM100WX6 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM100WX6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PM100WX6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM100WX6 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM100WX6 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM100WX6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PM100WX6"
- PVI PM100WX6
- PM100WX6 datasheet
- PM100WX6 image
- PM100WX6 price
- PM100WX6 distributor

